Vršovický sbor > V nouzi

V nouzi

Odkazy na různé zajímavé pořady o víře či církvi.

Modlitby, zamyšlení, písně, zpěv, fakta i rozhovory nebo celé bohoslužby to vše obsahuje web

cirkev doma

Křižovatka textů, audionahrávek, videí a nápadů z Evangelické církve pro dny doma.Řada sborů své bohoslužby přenáší online nebo dává podklady pro vlastní domácí pobožnosti. Nedělní bohoslužbu 29. března vysílala Česká televize. V ekumenickém duchu ji připravil a vedl Daniel Ženatý. Zveme vás k jejímu prožití prostřednictvím záznamu v archivu ČT.

Když potřebuji pomoc

souhrn informací Praha ČT24
Diakonie ČCE: krizová linka, dobrovolníci aj.

POTŘEBUJI POMOC: SBÍRKA PRO LIDI V NOUZI

Přišli jste o zaměstnání nebo se vám výrazně snížily příjmy a dostali jste se do obtížné životní situace? Nemáte finanční prostředky na zajištění základního živobytí (nájem, potraviny, léky)?

Kontaktujte občanskou poradnu Diakonie ČCE, kde vám sociální pracovníci poradí, jak vaši obtížnou životní situaci řešit, a v případě potřeby také, jak požádat o finanční pomoc Diakonie ČCE.

Podrobnosti najdete zde

POTŘEBUJI POMOC: BEZPLATNÁ KRIZOVÁ LINKA
Lidem, kteří v souvislosti s aktuální krizí prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu je nabízena

krizová linka Diakonie 800 567 567

Linka je v provozu v pracovní dny od 9 do 20 hodin. Je anonymní a její provoz zajišťují odborníci z oblasti krizové intervence SOS centra Diakonie.

NA TELEFONU

je také náš farář: 776 123 320

nebo

křesťanští terapeuti CTF UP

ŽIVOT 90: LINKA POMOCI

hledá dobrovolníky: 773 071 024
pomoc pro seniory: 739 477 609

CO MOHU UDĚLAT JÁ

zavolám svým blízkým
vezmu si kontakt na sousedy
obstarám sousedům nákup
vyvenčím seniorům psa
zprostředkuji druhým kulturu, bohoslužby, modlitbu
nosím roušku, omezuji kontakt
jsem ohleduplnější a trpělivější než obvykle, stresu je i tak dost
nepanikařím, ale zodpovědně přistupuji k nastalé situaci a i v ní se pokusím vnímat krásu života

JE TO ŠANCE A VÝZVA K SOLIDARITĚ

Využijme tento zvláštní postní čas. Je to také svým způsobem šance podívat se na svět nově.

Mysleme v modlitbách na nemocné a jejich blízké, na lékaře a celý zdravotnický personál, na ty co pracují za kasou v supermarketech, co doplňují potraviny, na všechny co o nás v době stavu nouze pečují.

Matěj Opočenský, farář z Vršovic